Martial Arts
Martial Arts
Martial Arts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Martial Arts

Forum posvecen borilackim vestinama
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 xanda(sanda),sanshou u Srbiji

Go down 
AuthorMessage
mileta99
Zuti pojas
Zuti pojas
mileta99


Posts : 32
Join date : 2009-08-11
Age : 40
Location : Ts
Stil/pojas : shotokan karate 1. dan ,tradicionalni wing chun , 7.rang

xanda(sanda),sanshou u Srbiji Empty
PostSubject: xanda(sanda),sanshou u Srbiji   xanda(sanda),sanshou u Srbiji EmptySun Aug 16, 2009 3:25 pm

Xanda, ili kako pojedini kazu"sanda"je odgovor na zapadnjacki boks i kik boks, gde se vezbaci kung fu-a bore na ringu izdignutom oko 50-70cm iznad zemlje sa bokserskim rukavicama na rukama,gumom za zube i naravno kao i u svakom borilackom sportu stitnikom za genitalije. Za razliku od kik boksa ovde ima bacanja i udaraca kolenom. U sansho-u se koriste i stitnici za grudi i glavu(sto i ne mora uvek) i za razliku od xanda borenja nema kolena. Ja sam licno i uspesno ucestvovao u vise takvih takmicenja (vrlo uspesno Razz ) i moram vam reci da je atmosfera uvek bila super. Najlepse od svega je sticanje novih poznansta i lepo druzenje. Iskreno voleo bi da se to malo popularizuje i da ljudi malo vise cuju o tome. Zato sam i otvorio ovu temu. Komunicirajte, pitajte i sa zadovoljstvom cu vam odgovarati na pitanja i pridruziti se svakoj konstataciji. Zahvalio bi ovom prilikom mom treneru Si Fu Miomiru Lazarevicu treneru Tradicionalnog Wing Chun kluba u Nish-u gde sam trenirao 5godina i koji mi je sve omoguceio i naravno zahvalio bi se i Tradicionalnom Wing Chun savezu Srbije a posebno Mikic Dejanu koji je uvek izlazio u susret da pomogne. HVALA! O Wing Chun-u vise u temi Wing Chun Very Happy
Back to top Go down
mileta99
Zuti pojas
Zuti pojas
mileta99


Posts : 32
Join date : 2009-08-11
Age : 40
Location : Ts
Stil/pojas : shotokan karate 1. dan ,tradicionalni wing chun , 7.rang

xanda(sanda),sanshou u Srbiji Empty
PostSubject: Re: xanda(sanda),sanshou u Srbiji   xanda(sanda),sanshou u Srbiji EmptySun Aug 16, 2009 3:31 pm

Back to top Go down
mileta99
Zuti pojas
Zuti pojas
mileta99


Posts : 32
Join date : 2009-08-11
Age : 40
Location : Ts
Stil/pojas : shotokan karate 1. dan ,tradicionalni wing chun , 7.rang

xanda(sanda),sanshou u Srbiji Empty
PostSubject: Re: xanda(sanda),sanshou u Srbiji   xanda(sanda),sanshou u Srbiji EmptySun Aug 16, 2009 3:50 pm

Back to top Go down
Sponsored content





xanda(sanda),sanshou u Srbiji Empty
PostSubject: Re: xanda(sanda),sanshou u Srbiji   xanda(sanda),sanshou u Srbiji Empty

Back to top Go down
 
xanda(sanda),sanshou u Srbiji
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» TKM seminar Itay Gil u Srbiji

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Martial Arts :: Borilacke Vestine :: Kung Fu-
Jump to: